Eripakkumised

Aktiivsed pakkumised puuduvad

MEIE ASUKOHT

Teguri Mööblikeskus Tartu, Teguri 39.

Küsi hinnapakkumist!

4 isiksusetüüpi ja riidekapp

13-Jun-2016

4 isiksusetüüpi ja riidekappNii mõnedki teavad nelja vana temperamenti, mille järgi inimesi iseloomustada saab - flegmaatik, koleerik, melanhoolik ja sangviinik.

Kuidas seostada seda riidekappidega?

  • Mööbel ja disain võib olla isiksuse emotsionaalne ja loominguline käepikendus
  • Ruumi saab luua ja kujundada oma meele ja vajaduste järgi
  • Isiklik riidekapp on pilguheit kellegi mõttemaailma

Päris huvitav eksperiment võib olla mõelda millised lahendused iseloomustavad erinevaid isiksusetüüpe.

Flegmaatik - privaatsus ja kättesaadavus

See mõtlik ja rahulik isiksusetüüp otsib sageli paika, mida kutsuda ainult enda omaks. Isegi perekodus soovib ta just enda ruumi, mida oma vajadustele kujundada. Jagatud riidekapis peab tal kindlalt olema väljajoonistunud piiriga osa. Samuti hindab ta tavaliselt seda, et poleks takistusi oma vajalike asjade leidmisel, nt kindlad sektsioonid eri riideesemete jaoks. Lahendus, mis kõiki tema vajadusi kätkeb, on garderoob või isegi garderoobituba.

Koleerik - kontroll ja kord

Koleeriku jaoks peab riidekapp olema korrapärane ruum. Iga asja jaoks peab olema oma koht ja iga asi peab olema omas kohas. Isegi kapi planeerimisel ja projekteerimisel soovib ta sageli iseseisvamat ja kontrollirohkemat rolli. Tänapäeva sisustusfirmades on sageli võimalus lasta spetsialistil asjaga tegeleda ja lahendusi soovitada, küll aga võib klient ise detailides autonoomiat säilitada, nagu riiulite roll ja valik või riidekapi värvilahendus, mida koleerik kindlasti üritab teha.

Melanhoolik - isiklikkus ja sentimentaalsus

Melanhoolikud on kogujad. Nagu ka flegmaatik, hindab ta privaatsust, aga tema põhjuseks on pigem turvatunne, et kõik riideesemed ja isegi nipsasjad on oma kindlas armsas kohas. Tal on keeruline asjadest lahti öelda - elu jooksul jääb kappi talle neid palju. Melanhoolik eelistab sageli kohta, kuhu mahutada palju erinevaid rõivaid ja tarbeid.

Sangviinik - praktilisus ja vabadus

Kapp, mis kuulub sangviinikule on kas ise üsna avar või jätab ruumi avaraks. Ta ei soovi takistusi oma elus, nii ka mööbliesemetes. Selline vabadus ei ole lihtsalt sõnakõlks, vaid peab ka ennast põhjendama, sest see isiksusetüüp otsib kasulikke ja loomingulisi lahendusi. Neid omadusi saab rakendada liugustega, mis ei piira ja võivad pakkuda silmailu.