Eripakkumised

Aktiivsed pakkumised puuduvad

MEIE ASUKOHT

Teguri Mööblikeskus Tartu, Teguri 39.

Küsi hinnapakkumist!

Case study: uue kodu sisustamist on otstarbekas alustada garderoobidest

31-Jan-2017

Detsembris teostasime üht meie jaoks huvitavat projekti, mille ülevaade võib ehk ka sind köita. Jaanuarikuud lõpetame tavapärasemast teistsuguse postitusega, et tutvustada meie tööprotsessi, tänu millele sai klient oma uude koju põnevad garderoobisüsteemid.

Tööobjekt

  • Klient – tellis kolm aastat tagasi meilt oma korterisse garderoobilahendused. Vahepeal võttis kätte ja ehitas endale eramaja ning pöördus taas meie poole loomaks terve kodu panipaigad.
  • Projekt – esikukapp, lastetoa riidekapp, walk-in garderoob.  
  • Projekti kestus – planeerimisjärk ja tarneaeg 6 nädalat, paigaldamine 2 päeva. 
Terve maja, korterelamu või kontori garderoobide valmistamine ja paigaldamine pole meie jaoks nii tavaline tellimus kui üksikute mööbliesemete oma. Sagemini otsitakse uut ja kvaliteetset lahendust ühte renoveeritud tuppa või soovitakse lihtsalt vana kapp asendada millegi modernsega. Mõnikord on lihtsalt puudu täiuslikust kooslusest mõni õige mööbliese, mida muu salong ei paku.

Kuid meil on ka pikaaaegne  kogemus terve kodu või kontori garderoobidega sisustamisega. Taolised projektid on meid viinud eri paikadesse Eestis kui ka üle mere Soome. Kindlasti hõlmavad ka need kliendiga põhjalikku konsulteerimist, lihtsalt suuremas mahus kui tavaliselt. Oluliselt keerulisemaks mitme garderoobisüsteemi planeerimine tööd ei tee, hoopis vastupidi.

Esikukapp

Garderoobisüsteem, mis tuli kliendi esikusse, valmistati erisoovide alusel. On üsna tavaline, et sissepääsu juures või koridoris on peegelustega garderoob, nii ei pea enda välimuse ja rõivastuse sättimise jaoks kuluvat ruumi niigi nappi esikusse laiali jagama. Peegelpinnaga lükanduksed on ruumisäästvad ja praktilised, kuid üsna edevat lahendust saab veelgi täiustada unikaalse disainiga.

Kliendi soovide järgi valmisidki üsna ebatavalised peegeluksed. Et lõpptulemus töötaks, oli vajalik minimaalne ukseraamistus, mis tähendas vaid 2 mm laiust alumiiniumriba ümber peegli. Klient lasi sellele omakorda paigaldada pildiraami-taolise raamistuse. Raamitud peegel on moekas, raamitud peegeluksed aga on ainulaadsed.

Et garderoobisüsteem oleks peale kauniduse ka praktiline, kasutasime seal klassikalist ELFA korvsüsteemi. Kuid ka see valmis teatava vimkaga – hõbedast tooni võrkriiuli- ja korvsüsteem sai ääristatud valgete täispuidust iluliistudega. Lastetoa riidekapp

Garderoobisüsteem lastetoas on sageli võimalus lasta fantaasial lennata. Lastele pakub head meelt, kui nende toas on mööbel, mis eristub suurte inimeste omast. Väga eriilmeline mööbel võib olla ajutine, kuid paljud kliendid arvestavadki sellega.

Paljud eelistavad tagasihoidlikumat lahendust kui laps teismeikka kasvab. Käesolevas projektis sai lastetoa riidekapp seekord klassikalist sorti valge tooniga. Erilahendus siiski ka tuli: ukselinki või käepidet ei paigaldatud, küll aga sai freesitud ava selle jaoks, mida saab uste avamiseks kasutada.Walk-in garderoob

Uues kodus või suure renoveerimisega on võimalik tuppa tuua isegi glamuuri. Walk-in garderoob pole enam ammu ülirikaste pärusmaa ja tegemist pole pelgalt edevusega. Koondades oma rõivad ja ehted eraldi ruumi jätad magamistoale peamiselt puhkefunktsiooni, igapäevased sagimised jäävad garderoobi. Samuti on riiete jaoks pühendatud ruumis hea ülevaade kõigest, mis olemas on. 

Kuna käesolev projekt oligi uus maja, oli walk-in garderoobi üsna lihtne luua. Milliseid järeldusi saime teha?

Iga meie tehtud töö sisaldab õpikogemust. Terve kodu garderoobide valmistamine tõestas taas säärase tellimuse otstarbekust, sest:
  • Uuel kodul moodustavad garderoobid sisustuse baasi – kapp või panipaik on üldjuhul see, mis püsib toas kõige kauem ning mille soetamine on kõige nõudlikum.
  • Terve elamise jaoks sobivate lahenduste leidmine on mugavam ja praktilisem – et pärast ei peaks detailidega jändama.
  • Projekteerimine ja paigaldamine on lihtsam kui pole veel sisse kolitud – uus algus on kõigi jaoks kergem.
  • Sama tootja mööbel seob elamise loomulikuks tervikuks – kui oled sisustus-perfektsionist, ei teki kindlasti ebakõlasid. Samuti saad olla kindel ühe tootja kvaliteedile.
Kokkuvõtteks võime öelda, et terve kodu või isegi kontori garderoobide tellimine ühest kohast on kindlasti miski, mida tasub kaaluda, kui ees on uude koht kolimine. Samuti kehtivad paljud eelpool toodud eelised ka muudes olukordades.

Meil oli ka hea meel projekti teha, sest sellele eelnes põhjalik ülevaade ja planeerimine kõigi suuruste (optimaalsed nišisügavused jm.) ja tööprotsesside jaoks. Säärast suhtlust loodame pakkuda kõigile klientidele.

Jälgi meie blogi ka 2017. aastal – pakume igakuiselt üllatusi, nõu ja ideid!