Eripakkumised

Aktiivsed pakkumised puuduvad

MEIE ASUKOHT

Teguri Mööblikeskus Tartu, Teguri 39.

Küsi hinnapakkumist!

Ideid ja trende garderoobi loomiseks 2018. aastal

22-Dec-2017 Möödunud on põnev aasta ja pühadeaeg on igati sobilik vaatamaks nii tagasi kui ka edasi. Nii rõivamoes kui ka sisekujunduses käib aga tihe töö uute aadete loomiseks. Milliseid värskeid mõtteid ja võimalusi toob 2018. aasta garderoobide valdkonnas? Toome täna välja nii disainieksperdi arvamuse kui ka mõtleme uue aasta värvist. Loe lähemalt!

2018. aasta disainitrendid garderoobide vaatevinklist

Ideid ja trende garderoobi loomiseks 2018. aastalLos Angeleses resideeruv disaini- ja moeguru Lisa Adams ennustab, mida ta ootab 2018. aasta sisekujundustrendidest. Lisa Adams on tuntud Hollywoodi ringkondades kui professionaal, kes kujundab sealsete kuulsuste riidekappe ja panipaikasid. Tema ootused uueks aastaks on märksõnaliselt järgnevad: 
  • Skandinaavialik on parim – praktika ja esteetika tasakaal, ühtsed toonid, panipaik kui oluline osa kujundusest, puit ja melamiin. Omalt poolt võime öelda, et eelistada võib ka skandinaavia tootjaid

  • Mustrid on moes – nii intensiivsemad kui malbemad nii seintel, rõivastel, kuid miks mitte ka garderoobidel

  • Jagatud kapiruum – üha enam segunev mood annab tunda ka kappides ja üha vähem eraldavad paarid enda jaoks olemasolevat panipaika. Nii mees- kui naispool võivad ühiselt kapist leida endale vajaliku. 

  • Funktsioonide segunemine – suur kapp ei pea kuuluma ainult esikusse või magamistuppa. Uus ajastu kujunduses jaotab funktsionaalsust uutesse kohtadesse majapidamises

  • Prooviruum – lihtsalt peeglist pole enam küllalt, et rõivaid proovida ja välimust sättida. Garderoobitubades on levinud lahendus luua hästivalgustatud paik, milles mitte ainult uut välimust proovida vaid ka demonstreerida.  
Adams muljetab ka sellest, et vastvalitud 2018. aasta värv lööb kindlasti kujundusvaldkonnas laineid. 

Mustriga klaasist liuguksed

Vali viimistluseks aasta värv

Värvi, trüki ja graafikaga tegelev USA firma Pantone on alates aastast 2010 valinud aasta värvi. Värvidega on alati seostunud teatavad emotsioonid, ideed, isegi suurkujud ning valides ühe neist uut aastat esindama on omamoodi ennustus sellest, millised väärtused ja ideed võiksid uut ringi ümber päikese kujundada. 

Samuti on see ka prognoos saabuvate trendide kohta, mida uuel aastal riidemoes ja sisekujunduses leida võib. Samas ei maksa mõelda, et ühe aasta värvis valitud kujundus aegub või on parim enne möödas. Aasta värvi tasub võtta kui sümbolit või märgist kindlast ajajärgust.

Ultravioletne ja heleroheline

2017. aasta värviks valis Pantone helerohelise, mis on esindatud ka meie liuguste viimistluste seas. Helge ja kevadine toon on ideaalne näiteks väikese lapse toale, eriti veel kui ta on selle värvi aastal ka sündinud.

2018. aasta värv on ultraviolett, mis instituudi sõnul sümboliseerib uusi loovaid ideid ja tähtedeni pürgimist. Lilla ja violett on meie tagasihoidlikul põhjamaal sisekujunduses üsna harv valik, kuid võib mõjuda üsnagi põnevalt. Ultravioletsest kõigest tilgakese punase tooni võrra erinev lilla on olemas ka meie klaasviimistluste seas.

Klaasviimistlus liuguksele on üldse üsnagi lennukas valik. Sealsete eredate värvide vahelt võid leida ka eelnevatele aastatele lähedasi toone, nagu näiteks 2012. aasta mandariinikarva oranž või 2013. aasta smaragdroheline. 


Nagu alati: unista julgelt

Kapp ei pea olema lihtsalt kapp vaid võib vabalt väljendada sinu loovust ja kujundusmeelt. Samuti ei maksa unustada, et garderoob võib moodustada stiilselt kujundatud ruumi keskme. Oleme loonud nii maitsekalt tagasihoidlikke kui ka värvikalt lennukaid lahendusi – alati koostöös kliendiga ja jätkuvalt ka 2018. aastal. 

Kui mõni eelolev trend ergutas su kujutlusvõimet panipaikade osas või tahaksid hoopiski midagi teistsugust luua – võta meiega julgelt ühendust!