Eripakkumised

Aktiivsed pakkumised puuduvad

MEIE ASUKOHT

Teguri Mööblikeskus Tartu, Teguri 39.

Küsi hinnapakkumist!

Korterit renoveerides võib luua ka walk-in garderoobi

20-Jul-2017 Elu toob muutusi. Sinu kodu võib vajada renoveerimist. Pere kasvamine võib nõuda ruumide ümbermängimist. Üks meie klient oli sellises olukorras, ja uue garderoobi jaoks koha leidmine oli üks suurem väljakutse. Kuidas olukord lahenes, loe lähemalt!
 

Vanema maja võlud

Eestis on säilinud palju armsaid aiaäärseid majakesi ja väärikaid korterimaju, mis on juba ligi sajandi jagu inimestele koduks olnud. Sellest tulenevalt on sagedaseks valikuks uue kodu ehitamise või ostmise kõrval ka vanema maja renoveerimine.

Antud kliendil on korter ühes sellises 20. sajandi alguses ehitatud majas. Ruumi korteris jätkus, mis võimaldas kasutada tervet tuba garderoobina. Garderoobituba on glamuurne, samas praktiline viis koondada majapidamises leiduvaid rõivaid ja nipsasju. Pere aga vajas uut lastetuba, mis omakorda tähendas, et terve garderoobitäis asju oli vaja kuhugile optimaalselt ja sobivalt ära mahutadaKust leida ruumi?

Kui oled juba garderoobitoaga harjunud, siis pelgalt kapi soetamine võib tunduda tülikusena. Kvaliteetsed garderoobisüsteemid mahutavad küll palju, aga eraldi ruumist rõivaste jaoks (kuhu end näiteks riideid proovima sulgeda) võib hiljem küll puudust tunda. Mis oli siis antud juhul lahenduseks?

Korteri ruumikus tuli ka siinkohal kasuks. Avarad toad oma kõrgete lagedega jätsid küllaldaselt ruumi nii mõnekski heaks ideeks. Suur magamistuba projekteeriti nõnda, et selle otsa tekkis väike, samas väga praktiline walk-in garderoob. Säilis garderoobitoa võlu ja mahutavus koos garderoobikapi ruumisäästlikkusega.

Huvitavaid detaile

Iga meie projekt on eriilmeline, lihtsast kujundusest lennukama disainini. Ka siinkohal oli võimalusi mitu ning lõpptulemus sisaldas palju põnevat.
  • Antud walk-in garderoobi liuguksed jooksevad seina sisse ja eraldi põrandasiin puudub, olles nii stiilne kui ruumisäästev.
  • Valgustus on oma ereduses sobiv just riietusruumile, mitte magamistoale, mis võiks pigem eelistada midagi sumedamat.
  • Garderoobi sees on näha ka korteri originaalset telliskiviseina, mis lisab ruumile oma vimka ja on ideaalne koht peeglikese või mõne kunstiteose jaoks.
  • Peegli või mõne muu riputatava detaili jaoks on sobilik paik ka garderoobi ja magamistuba eraldav sein. 
  • Garderoobi viivad kaks ava, mis lisavad kooslusele stiilse edevuse. Nii võib magamistoas isegi moedemonstratsioone teha. 
Erilist ja ainulaadset panipaika on võimalik luua ka kitsamates oludes. Kindlasti tasub juba planeerimise faasis ka kõige ilmekamaid ideid välja käia, sest need võivad vabalt olla teostatavad.Elfa süsteemiga kord majja (või vähemalt kappi)

Garderoobi sisse sai pandud Elfa garderoobisüsteem, mis küll annab panipaigale modernse hõngu, aga igati istub korteri interjööriga. Kliendi jaoks oli ka oluline Elfa kaubamärgiks kujunenud praktilisus ja võimalused kõike kergesti paigaldada või muuta. Süsteem koosneb järgnevatest osadest:
  • Erinevatel kõrgustel võrkriiulid – hoiavad rõivad tolmuvabana, neile asetatud rõivaid on ka lihtne organiseerida.
  • Püksiriputid – mugav hoida ja vaadata, mida järgmisena jalga tõmmata. 
  • Kingariiulid – et ei peaks kenasid jalanõusid karbiga nurka viskama. 
  • Plastikust kattega ja mesh sahtlid – telliskivist seinatoe kõrvale orva sisse mahutas veel kohakese, kus mugavalt ja hoitult hoiustada väiksemaid riideesemeid. 
Õhuline ja pealtnäha minimalistlik süsteem mahutab vabalt terve garderoobitoa asjad. Samal ajal säilib ka küllalt ruumi, et rõivaid proovida ja ringi käia.

Loe lisaks: „Elfa garderoobisüsteemid on taas täiustunud

Järeldused

Antud projekt näitas, et renoveerimise käigus võib olemasolevat panipaika vabalt teistmoodi luua. Väärikasse vanemasse majja on võimalik sobitada ka modernset. Ruumi võib ka isegi korteris üle olla, et luua stiilset walk-in garderoobi või vähemalt mahukat garderoobisüsteemi.

Loe lisaks: „Walk-in garderoob on kättesaadav luksus