Eripakkumised

Aktiivsed pakkumised puuduvad

MEIE ASUKOHT

Teguri Mööblikeskus Tartu, Teguri 39.

Küsi hinnapakkumist!

Kuidas valida sobivad lükandukse siinid ja profiilid?

07-Jan-2016

Eelmises blogipostituses tutvustasime erinevaid garderoobi uste viimistluse võimalusi, sel korral kirjutame lähemalt lükanduste raamidest ja siinidest. Mida siinide ja profiilide valikul arvesse võtta ja milliseid lahendusi me pakume?

Kas lükanduks võiks rippuda laes või liikuda mööda põrandat?

Lükanduksed liiguvad tavaliselt spetsiaalsete rullikutega ala- ja ülasiinide vahel. Kui lael on piisav kandevõime ja soovite põrandapinna vabaks jätta, saame osasid raamiga lükanduksi paigaldada ka rippsiinidega. Külgsuunalise liikumise vältimiseks kasutame alaservas spetsiaalset fiksaatorit.

Lükandukse siinid

Kuhu lükandukse paigaldada soovite?

Lükandukse siinide ja profiilide valikul mängib rolli, kas soovite lükanduksi kasutada

  • garderoobi ees või ruumijagajana,
  • sirgel või kaldpinnal.

Garderoobi usteks sobivad nii raamidega kui ilma raamideta mudelid. Ruumijagajana on parimaks lahenduseks uksed, mille liugrattad on peidetud ukseprofiili või ukse enda sisse. Nii on lükanduksed mõlemat pidi kasutatavad ja sobivad hästi nii ukseavasse kui ka keset tuba ruumijagajana.

Kaldlagedega ruumi panipaiga või garderoobi ehitamine on väga nutikas ruumikasutus. Kuigi kaldpinnale tundub liuguste paigaldamine võrreldes sirgete seintega veidi keerulisem, on see siiski võimalik. Valikus on:

  • raamita 22-32 mm läbimõõduga melamiinplaadist või puitlaastplaadist spoonkattega  liuguksed,
  • alumiiniumraamiga väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega uksed, millele on võimalik paigaldada ka süvistatud käepidemed.

Mida pidada silmas lükandukse siinide paigaldamisel?

Üldjuhul paigaldatakselükandukse ülasiinid lakke kruvidega ja alasiinid kahepoolse teibi, silikoonliimi või väiksemate kruvidega. Enne kleepimist puhastage kindlasti hoolega põrand kogu mustusest. Kui põrand on vahatatud, tuleb vaha eemaldada spetsiaalse ainega.

Mis värvi võiksid lükandukse raamid olla?

Kas eelistate raamiga või raamita liuguksi? Raamiga lahendustest on valikus nii minimalistlike kui ka elegantseid ja silmapaistvaid profiile. Laialt on levinud alumiiniumist ja melamiin- või spoonkattega raamid. Alumiiniumraamide enimlevinud toonid on anodeeritud hõbe ja šampanja ehk pronksi toon. Kui värvi on raske valida, on heaks lahenduseks EFEXON Duet uksemudelid, mille raami iluliistusid on võimalik igal ajahetkel välja vahetada ja mille värvivalikus on 16 erinevat tooni. Alumiiniumraamiga liuguksi saate tellida ka värvitud kujul ja sellisel juhul on abiks RAL toonide värvikaart.

Lükandukse siinide ja profiilide kohta saate lähemalt lugeda siit: EFEXON liuguste profiilid