Eripakkumised

Aktiivsed pakkumised puuduvad

MEIE ASUKOHT

Teguri Mööblikeskus Tartu, Teguri 39.

Küsi hinnapakkumist!

Kuidas valmivad unistuste garderoobikapid?

31-Jan-2018 Et valmiksid garderoobikapid, mis on kvaliteetsed ning mis samas vastavad kliendi soovidele ja vajadustele, on oluline olla oma mõtetes julge. Meie tööpõhimõte on alati kliendiga kaasa mõelda, tänu millele unistused saavadki teoks. 

Et ideede tulva taltsutada, tasub mõelda konkreetsetest võimalustest, mille järgi garderoobi valida. Millest siis täpselt unistada? 

Mida soovitab disainer?

USA disainiblogi La Maison Jolie on ka mõned sellised võimalused välja pakkunud. Teeme nendest väikese ülevaate ja kommenteerime ka omalt poolt.
 

1. Tume või hele? 

Heledad garderoobikapidHeledat tooni liuguksed on klassikaline valik, mis sobib nii kontorisse kui ka koju, formaalsemasse kui ka familiaarsemasse interjööri. Kui aga soovid julgema valiku poolest silma paista, siis tume (näiteks puidutoon) on rikkalikum ja peenem valik. Meie viimistlusvalikus on võimalusi igale maitsele.

La Maison Jolie soovitab neil, kes soovivad, et garderoob mõjuks tagasihoidlikumana, valida viimistluse tooniks sama värv, mis seintelgi on. Et aga garderoob oleks kujunduses mõjusam, vali kontrastne toon. 

2. Kui palju hoiuruumi kasutada? 

La Maison Jolie soovitus on lähtuda oma vajadustest korvide, riiulite ja sahtlite valimisel. Tänapäevane trend on aga õhuline, ruumirohke ja minimalistlik kapisisu, mis võib võimalusi piirata. Samas meie endi kogemus näitab, et minimalism ja suur mahutavus ei pea teineteist välistama. 

Elfa süsteemidel loodud garderoobikapid võimaldavad mahutada palju ilma korrapärast ja vabamat muljet rikkumata. 

3. Valgustus?

Kellele meeldiks pimedas kapis surkida? Välismaal üsna sagedasti nähtav kapisisene valgustus on meil alles populaarsust kogumas ja paljud eelistavad siiski kasutada ruumi enda valgust. Garderoobikappide juurde paigutatud lambid võivad paljude vajadusi rahuldada, samas võib sobiva asja leidmine nõuda strateegilisemat paigutust.

Disainiblogi aga pakub välismaatrendidele toetudes veelgi põnevamat võimalust kui lihtsalt kappi peidetud lambikest: liikumisanduriga LED-valgustid. 

4. Pidemega või pidemeta?

Liuguste puhul on käepideme küsimus ehk mitte nii oluline, kuna need võivad avaneda ka lihtsalt raamistuse abil. Küll aga kui on soovi rõhutada klassikalist disaini oma ruumis, soovitab disainiblogi liugustel kasutada pidemeid. 

Käepidemeta uks või viimistlusele vormitud orvad on aga võimalused, millega rõhutada minimalismi või uudsust.

5. Kuhu panna peegel?

Riidekapi puhul on muidugi oluline, et oleks lähedal ka peegel, mis rõivavalikuga aidata saaks. Võimalusi on erinevaid:
  • Peida peegel kapiukse taha.
  • Vali peegel-liuguksed (kogu kapile või lihtsalt üks).
  • Suurema kapi või isegi garderoobitoa puhul paigalda peegel riiulite vahele
Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata ka siinkohal valgusele, kuna liiga hämaras asetsevast peeglist pole rõivaid valides suurt kasu. 

Peegel-liuguksed

Kvaliteetsed garderoobikapid valmivad koostööna

Materjalide tootja ja kappide valmistaja teevad garderoobi küll valmis, aga ilus asi ei sünni ilma hea soovita. Sellepärast ootamegi kliente mitte ainult küsima hinnapakkumist, vaid panema oma mõtteid hoolikalt kirja või isegi salongist oma soovidega läbi astuma, et tekiks vastastikune arusaam.

Disainer võib alati ideid välja pakkuda, aga veelgi parem on see, kui ta saab seda teha isiklikult ja kliendi mõtteid arvestades. Võiks ju mõelda, et kapp on kapp, mis seal enamat on kui riiulid ja uksed. Kuid palju erilisem on see, kui sind ümbritsevad asjad, mille loomisel oli ka sinul tähtis roll. Ja garderoobikapid on üks selline võimalus enda elu-olu täpsusteni kujundada. 

Loe lisaks: „Ideid ja trende garderoobi loomiseks 2018. aastal