Eripakkumised

Aktiivsed pakkumised puuduvad

MEIE ASUKOHT

Teguri Mööblikeskus Tartu, Teguri 39.

Küsi hinnapakkumist!

Mis oleks, kui looks korvsüsteemidega sahvrikapi?

23-Oct-2017 Garderoobid on meie spetsialieet. Kvaliteetset garderoobisüsteemi saab aga kasutada üsnagi erinevateks otstarveteks. Üks vanamoodne asi, mis välismaal taas populaarsust kogub, on köögis asetsev sahvrikapp ja element, mis ideaalselt selleks tarbeks sobib, on garderoobides levinud korvsüsteemid. Sellest omapärasest võimalusest kirjutamegi täna lähemalt. 

Mis oleks, kui looks korvsüsteemidega sahvrikapi?

Elfa ideedevaramu

Riiuli- ka korvsüsteemide tootja Elfa pakub lisaks praktilisele kapisisule ka mitmeid muid võimalusi. Firma ideedelehel leidub tavaliste valikute (nagu näiteks magamistuba, lastetuba ja koridor) kõrval ka huvitavaid võimalusi nagu elutuba, garaaž ja köök. Kapp ei pea olema riidekapp, vaid võib omada ükskõik millist funktsiooni sa soovid.

Nagu Elfa toob välja, köögi puhul on võimalik kasutada nii eraldiseisvat riiuli- või korvsüsteemi asjade paigutamiseks kui ka luua täiesti omaette liugustega sahvrikapp.

Milleks kööki sahver?

Erinevad toiduained on nii mõneski majapidamises mööda kööki laiali. Mõned esemed lihtsalt peavad kindlas kohas olema – maitseained eelistatavalt pliidi kohal ja kõik riknev külmikus. Kõige muu jaoks on kas olemas kuskil oma riiul või sahtel, mis sageli hoopiski mõnda potti või panni otsides segamini lähevad.

Kunagi oli sahver ainuke koht majapidamises, kus toitu hoida. Külmiku leiutamine muutis sellise panipaiga ajapikku vähemtähtsaks. Mis veelgi köögisisustuses vahepeal juhtus, oli minimalismi populariseerimine – igasugune ruum nõude ja külmikuvälise toidu jaoks muutus aina väiksemaks, kuna elustiil kiirenes ja isegi igapäevavajadused muutusid kompaktsemaks.

Viimasel ajal on sahver aga tagasi tulnud. Taas on moes omada köögis panipaika, et mahutada soovitud hulgal toiduaineid, samas olla samal ajal võimalikult kompaktne ja praktiline. Taas on hinnas asju varuda, mitte igapäevaselt kõike osta ja tarbida. Klassikalised korvsüsteemid on sellise vajaduse jaoks igati sobilikud.

 

Kogu korvsüsteemi kokku kõik vajalik

Mida võiks klassikalised Elfa korvsüsteemid just sahvrikapis ära mahutada?
 • Kuivained – avaras kapis on kõik kohe silma all olemas. 
 • Maitseained – suurem varu sahvris, vajalik varu pliidi kohal. 
 • Veinid – korvi või riiuliga saab luua just pudelite jaoks sobiva koha.
Mõnikord eelistatakse külmkappi mugavuse pärast, et ei peaks midagi riiulinurka viskama. Avaras sahvrikapis on sul alati kõik silma all. On tegelikult ka väga palju asju, mis tavapäraselt istuvad külmikus, kuid mida kas võib (või oleks isegi targem) hoida toatemperatuuril.
 • Suletud konservid – juba asja nimigi viitab heale säilivusele.
 • Õlid – toatemperatuuril taimeõlidega on kergem süüa teha. 
 • Mugul- ja juurviljad – nii mõnigi neist kuivab külmikus hoopis kiiremini ära. 
 • Kastmed – enamik neist külma ei vaja, kuid uuri pudelilt.
 • Või? Näiteks soomlastel on kombeks seda hoida külmikust väljaspool. Nii mõnigi allikas ütleb, et või rikneb alles umbes 20 soojakraadi juures. 
Põhja-Ameerikas on kombeks koguda sellistesse panipaikadesse kokku ka toiduaineid, mida on lihtsalt hea möödaminnes võtta.
 • Karastusjoogid – kui soovid külmalt, võib enne külmkappi panekut just siin hoida.
 • Kuivad suupisted – krõpsud, küpsised, jm.
 • Pähklivõid – nussa-saia jaoks ei pea kappe läbi tuhnima. 
Korvsüsteemi paigutatuna on sul alati hea ülevaade sellest, et mida oleks vaja juurde koguda ja mida võib järgmisena söögitegemisel vaja minna. Seega, nagu eelnevaga on tõestatud, võib garderoobisüsteemidest teada-tuntud elemente kasutada mitmeks muuks otstarbeks – miks mitte ka sahvrikapi loomiseks?

Loe lisaks: „Kuidas kuluvad ELFA korvsüsteemid majapidamises ära?"