Eripakkumised

Aktiivsed pakkumised puuduvad

MEIE ASUKOHT

Teguri Mööblikeskus Tartu, Teguri 39.

Küsi hinnapakkumist!

Riidekapid lükandustega – mis on nende võlu?

11-May-2018 Paljudel meist on kodus veel ehk mõni nõukaaegne vineerist riidekapp või luksuslik vabariigiaegne garderoobikapp. Väärt panipaigad teenivad isegi mitut põlvkonda, hoides endas meie igapäevatoimetusi, sündmuseid, reisimisi, tulemisi ja lahkumisi. Riidekapid lükandustega on praeguse aja standardsemateks panipaikadeks, mille jätame meie enda tegemisi edasiseks meenutama. Mis täpselt on teinud need nii populaarseks?


Oma ajastu ikoon

20. sajandi alguses meenutas riidekapp veel hõngu aristokraatiast. Ikka veel vaatasid eestlased sakslaste kui stiilieeskujude poole. Päris pikka aega oli ja jätkas panipaik olemist kui luksusese ning mida uhkem see oli, seda kõrgem staatus oli ka omanikul. Teine ilmasõda lõi kiilu sisse ka sisekujundusse, vaikselt hääbusid viimased suurustamised ning üha enam oli praktilisus ja kättesaadavus hinnas.

Nõukogudeaegne riidekapp oli otstarbekuse kehastus. Materjal pidi olema taskukohane, samas vastupidav. Sisu pidi olema nii lihtne kui võimalik, sest igasugune liiasus oli ajast ja arust. Kadus ära just see võluv ja pidulik tunnetus, mis seondus riidekappidega, mida nüüd peeti puhtaks edevuseks. Tulemus oli tagantjärele vaadates üsna igav, samas ikkagi praktiline.

Riidekapid lükandustega kätkevad endas nüüdisajal mõlemat, nii vanamoodsat kui ka modernset. Võid luua endale glamuurse garderoobi või ülipraktilise panipaiga, samas on alati võimalik kombineerida mõlemat. Igast ajastust saab võtta parima, see ongi arengu tipp.

Lükandustega riidekapi parimad omadused

  • Ruumisäästlikkus – tänapäeva elamu võib sageli olla kaunis kitsas, lükanduksed ja hästiloodud kapisisu võtab vähe ruumi ja neid saab luua ka väikseimasse nurka.
  • Suur viimistlusvalik – mis iganes tunnetust sa oma ruumis tabada soovid, sobiva viimistluse saab kapiustele ka leida, väljapeetust värvikani.
  • Mitte ainult riiete jaoks – lükandustega riidekappi sobib peita peale rõivaste ka kõike muud, mida vajad. Sobiva kapisisu saab valida nii kingadele, ehetele, aksessuaaridele jm.
  • Praktilised lisavõimalused – peegel kapiuksel on juba vana leiutis, peegelkapiuks on tänapäeva trend. Lükandustega riidekappe leidub tänapäeval ka sisevalgustuse või isegi tarvikutega elektroonika jaoks.
  • Kombineerib ideaalselt vana ja uue – minimalism ja glamuur või praktika ja luksus on omadused, mida saab tänapäeval väga hästi koos ka riidekapiga rõhutada.
Lükandustega riidekapid

Kliendi ja salongi koostöö

Disaini areng pole ainuke asi, mis on võimaldanud panipaigal kui nähtusel jõuda tänapäevasele tasemele. Just praegusel ajal on praktikaks kliendiga igati koos mõelda, mis hoiab ideed värskena ja aitab luua midagi ainulaadset.

Lükandustega riidekapid on näiteks, kuhu selline areng jõuda võib ja need jäävad maha meie aja märgiks, nagu nii mõnigi muu igapäevane ese. Veel huvitavam on mõelda, mis tuleb järgmisena.

Loe lisaks: „Lükandustega riidekapid mahutavad kõik teie rõivad ja hoiustamist vajavad esemed