Eripakkumised

Aktiivsed pakkumised puuduvad

MEIE ASUKOHT

Teguri Mööblikeskus Tartu, Teguri 39.
Küsi hinnapakkumist!

Liuguksed ARINA mõõtmis-ja paigaldusjuhend

Mõõda paigaldusava laius ja kõrgus. NB ! Mõõtmise täpsusest sõltub töö lõpptulemus !

LAIUSE MÕÕTMINE  Kui kapi või liugustega soovitakse täita kogu ava, siis on vajalik mõõta kolm eri tasapinda: otse põrandalt, keskkohast ja lae alt.
 
KÕRGUSE MÕÕTMINE  Kui kapi või liugustega soovitakse täita kogu ava, siis on vajalik mõõta kolm eri tasapinda: vasaku seina äärest, keskkohast ja parema seina äärest.

Kaldlaega risti paiknevate liuguste või riiulisüsteemide puhul on vajalikud järgmised mõõdud. 

Liuguste paigaldamine

Ülasiini paigaldus

Kinnitage ülasiin sobivate kinnitusvahenditega lakke, jättes kruvide vahele ~700 mm. Kui siin läheb kapi lakke, paigalda see külgedega ees tasa.

Alasiini paigaldus

  1. Vajadusel paigaldage stopperid (lisavarustus) alasiini otstesse.
  2. Aseta alasiin põrandale ilma kinnitamata.
  3. Tõsta üks uks alasiini asukoha märkimiseks kohale.
  4. Kontrolli, et uks oleks vertikaalses asendis (näiteks loodiga või korpuse esiserva järgi).
  5. Märgi pliiatsiga alasiini asukoht.
  6. Tõsta uks kohalt ära.
NB! Siini alla jääv põrandapind puhastada eelnevalt tolmust, rasvast aj muust mustusest. Kui põrand on vahatatud, siis tuleb põrand eelnevalt puhastada vahaeemaldusainega. Kontaktpind peab olema täiesti puhas ja kuiv, temperatuur vähemalt +10°C.

Eemalda alasiini põhjateibi kattepaber. Paigalda alasiin vastavalt eelnevalt tehtud märkidele.

Tõsta kõik uksed kohale. Eelnevalt tagumised ja hiljem esimesed uksed.

Uste kõrguse reguleerimine

Reguleeri uksed kasutades selleks kruvikeerajat. Erinevatel ustemudelitel on reguleerimiskruvid, kas ukse tagumisel küljel või siis küljeprofiili sees. Paigalda liimitavad sulgemisleevendid uste külgprofiilidele. Liimi peiteklepsud kinnitus- ja reguleerimisaukudele.

 

Uste asendifiksaatori paigaldus

Märgi äärmiste rataste keskkoht alasiinile. Suru silikoonfiksaatori keskmine osa alasiini soonde märke lähedal. Venita fiksaatorit ning suru ülejäänud fiksaator soonde. Reguleeri fiksaatori asukoht.

Seinakinnitusvinkli paigaldus

Kinnita seinakinnitusvinkel sobivate kinnitusvahenditega seina. Jälgi, et vinkli alumine serv jääks ukseava kõrgusele ja vinkel ise loodi. Vinkel on 2 mm lühem kui siin, jäta mõlemale poole 1 mm varu. Kinnita siin kaasas olevate poltide ja mutritega vinkli külge niimoodi, et siin jääks mõlemalt poolt 1 mm üle vinkli otsa. Kui tellitud on lühikesed kinnitusvinkli jupid, siis paigalda veed samade põhimõtete kohaselt. Jäta tsentrite vahele ca 700 mm.

Ülasiini otsakorgi paigaldus

Vajadusel paigalda ülasiini otsakork isepuurivate kruvidega siini otsa. Kui tegu on betoonlaega, kasuta betoontüüblit ja kruvi.