Eripakkumised

Aktiivsed pakkumised puuduvad

MEIE ASUKOHT

Teguri Mööblikeskus Tartu, Teguri 39.

Küsi hinnapakkumist!

Kuidas valida garderoobi suvilasse?

16-Jun-2017

Kui sul on parasjagu käsil suvila renoveerimine, plaanid üht ehitada, või tahad lihtsalt suviselt unistada, siis kas oled mõelnud sobivatest panipaikadest? Isegi lihtsama kujundusega maamajja või rannaäärsesse kotedžisse on võimalik luua vastavad garderoobid.

Milliseid võimalusi pakub garderoobisüsteem suvilale ja mida peaks silmas pidama seda planeerides?

Kuidas valida garderoobi suvilasse?

Niigi vähe ruumi?

Suvila mõte ongi paljude jaoks olla eemal igasugusest kolast ja igapäevamurest, mis kodus kuhjuda võivad. Sellest tulenevalt on paljud suvitamiseks mõeldud majad väiksemad ja sisustuski on orienteeritud ajutisemale elamisele. Nii võib küsida, et kui ruumi juba napib, siis milleks hakata seda veel garderoobisüsteemiga täitma?

Tegelikkuses on tänapäevased garderoobid igati ruumisäästvad ja võivad aidata olemasolevat ruumi targalt kasutada. Korrapärasesse süsteemi saab koondada kõige vajaliku, nii ei jää miski ripakile, ega võta liialt ruumi. Mis aga kõige vähem ette jäävad, on liuguksed.

Liuguksed sobivad suvilasse nagu valatult

LiuguksedSuvemaja kujunduses pannakse sageli rõhku praktilisusele, sest see omakorda muudab olemise muretumaks. Tavaliste kapiuste avamine võib olud veelgi kitsamaks teha. Liuguksed samas nõuavad vähe, olles samal ajal stiilsed ning rõhutades suvemaja omapärast olemust.

Võimalus, mida uurida tasub, on sobivad liuguksed terrassile või lahutamaks ruumi eri osasid. Praktilise, samas hubase majapidamise jaoks (milleks suvilad üldjuhul ongi) on liuguks sobiv valik.

Loe lisaks: „Liuguks – 5 disainivõimalust

Millised on tüüpilised suvila-garderoobid?

Eestis on levinud modernsed ühetoalised suvilad, kus nurkadesse ja katuse alla saab hubaselt koondada köögi- ja magamisruumi. Teine populaarne variant on üks keskne tuba, kus käib melu ja söögitegemine, ning väikesed magamistoad. Mõlemal juhul põhjendab end üks suurem garderoobisüsteem majapidamise peale.

Suvilasse loodavad garderoobid kasutavad täiel määral ära korvide, sahtlite ja riiulite eeliseid. Kuna ülerõivaid võib ainult vihmase ilmaga vaja minna (kui just Eesti suvi ei üllata taas ja lund sadama ei hakka), ei pea riidetoru olema väga pikk. Kui panipaik asub väljapääsu juures, võib mõelda sektsioonist jalatsitele, kuid seegi võib olla väiksem.

Suurem osa panipaigast kulub ära kõigele, mida suvel vaja võib minna, nagu näiteks:
  • Mere, jõe või järve äärde mineku jaoks sobivad sahtlid ja korvid, kuhu ujumisriideid, saunalinasid ja rannatarbeid peita saab.
  • Erinevaid linasid, linikuid ja rätikuid saab samuti sahtlis või korvis korrapäraselt hoida 
  • Lähed laadale või suvekohvikusse? Riiulites on ruumi mõne suvekübara ja elegantse räti jaoks.
  • Sahtlisse võid ka peita esmaabitarbed. Põletusi, puuke ja marrastusi tuleb ikka suvel ette.
  • Segasummasahtel – mängude, albumite, paberimajanduse vms jaoks. 
Privaatsemaid asju nagu pesu või ihutarbed planeeritakse tavaliselt väiksematesse panipaikadesse. Kui on olemas suur magamistuba, oleks ka mõeldav tüüpiline magamistoa garderoob.

Loe lisaks: „ Mida kõike mahutavad Elfa riiulisüsteemid?

Garderoobid vanemas suvemajas

GarderoobidPaljudel meist on väärikad vanad talumajad või nõukogudeaegsed suvilad, kuhu puhkust nautima minna. Kui planeerid renoveerimist, siis garderoobid on hea koht alustamiseks, kuna need moodustavad sageli kujunduse keskme.

Võid küsida, et kas ikka leiab sobiva viimistluse, mis ka vanemasse majja sobiks. Liuguks ise on üsna ajatu lahendus. Täiesti retros või ajaloolises miljöös võib see näida kohatu, küll aga võib garderoobisüsteem kujunduslikult kokku tõmmata uue ja vana, mida majapidamises niiehknii leiduda võib.

Näiteks puidused toonid ja melamiinviimistlused istuvad iga ajastuga. Tooniga mängides on võimalik kokku sobitada ka täiesti uus kapp ja vanem mööbel. Kui korvsüsteem tundub liiga modernne, saab alati kujundada sobivad riiulid ja sahtlid.

Leiame sobiva lahenduse

Suvilasse garderoobi soetamisel kehtivad sarnased põhimõtted, mis koju või kontorissegi. Tuleb lihtsalt:
  • kaardistada enda soovid ja vajadused panipaigaga seoses,
  • teha ülevaade olemasolevast ruumist,
  • mõelda sobivast disainist. 
Kuigi suvilas võivad olla teistmoodi vajadused kui kodus, saab garderoobi disainis ja sisu valikus arvestada ka suviste eelistustega. Kui ruumi napib, võimaldavad garderoobid ka väiksemat nurka või orva targalt ära kasutada. Meie laias viimistluste valikus leiad kindla peale midagi, mis sinu suvemajaga nagu rusikas silmaauku sobib.

Loe lisaks: „Riidekapid ja nende tellimine: mis on oluline?