fbpx Liuguksed ja garderoobid: moodne ja eneseteadlik valik - V-Disain

Liuguksed ja garderoobid: moodne ja eneseteadlik valik

veebruar 23, 2021

Minimalism on ajatu. Ka mitmete tänapäevaste inimeste teadlik valik on minimalistlik elustiil, mis hõlmab nii üldist suhtumist kui strateegiliselt sisekujundatud elu- ja töökeskkondi. Aegumatu fraas “Less is more” kehtib täna täpselt sama hästi, nagu see kehtis 1947. aastal, kui arhitekt Ludwig Mies van der Rohe selle oma praktikasse adopteeris.
Minimalistliku(ma) elu viljelemine ei tähenda kusjuures asjadest täielikku vabanemist ning askeetlikku elamist. Igat masti esemeid, mis meie elud lihtsamaks ja mugavamaks muudavad, on ju ikka tarvis. Need on endiselt väga teretulnud. Trikk seisneb pigem selles, kuidas need asjad oma silma eest ära panna. Nii, et need liigset müra ei tekitaks ega igapäevastele asjatoimetustele ette jääks. Heaks praktiliseks lahenduseks on näiteks liuguksed ja garderoobid.

Miks on hea asjad silma eest ära panna?

  • Vähem asju=parem elu. Mida vähem asju igapäevaselt Sinu füüsilises keskkonnas on, seda puhtam on ka Sinu vaimne keskkond ehk mõtte- ja tundemaailm. Ja me ei mõtle siin üleüldse seda, et kõikidest esemetest peaks lahti saama. Ei, kindlasti mitte! Asjad, mida Sa igapäevaselt ei kasuta, tuleb lihtsalt nutikalt ära panna, et need “ees ei oleks”.
  • Puhtam ja organiseeritum keskkond loob head lisaenergiat. Kui Sinu füüsiline ja vaimne keskkond on üleliigsetest esemetest puhastatud (asjad on kappidesse, garderoobidesse, garaažidesse jms ära pandud), loob see automaatselt juurde lisaenergiat.

    Teenitud ekstra “umfi” on võimalik kasutada oma isikliku- ja professionaalse elu parendamiseks. Näiteks lähedastega aja koos veetmiseks, endaga rohkem sina peale saamiseks jms. Maailm on Sinu auster!

Tark mees taskus: liuguksed ja garderoobid

Liuguste kõige olulisem eelis on optimaalne ruumikasutamise funktsioon. Tänaseks on liuguksed kujunenud eksklusiivseks ja esteetiliseks sisustuselemendiks, mis teenib ka kõige nõudlikumate soovijate huve.
Tuleme nüüd aga minimalismi juurde tagasi. Tänu liugustele on Sul võimalik oma eluruumis eraldada sellist pinda, kus Sa saad hoida hooajalisi esemeid või neid asju, mida Sa igapäevaselt ei kasuta, kuid ei soovi ka ära visata.
Liuguksed ei võta seejuures ka ise palju ruumi, sest neid saab kinni-lahti meetodi asemel vasakule-paremale lükata. Liuguste abil saad Sa eraldada näiteks asjade hoiustamise otstarbeks loodud garderoobitoa.

V-Disain pakub järgmisi liuguste lahendusi:

  1. Efexon liuguksed
  2. Arina liuguksed
liuguksed ja garderoobid

Teine suurepärane ja samas lihtne võimalus minimalistlikku elustiili viljeleda, on paigaldada oma koju, maamajja või kontorisse garderoobid. Panipaigad aitavad Sul hoiustada erinevaid esemeid (hooajalised sporditarbed ja riided, hoidised, tolmuimeja ja teised puhastustarbed, läbiloetud ajakirjad, matkavarustus jms) ning on seejuures samaaegselt praktilised ja just nii esteetilised, kui Sina neid soovid olevat.
Maksimaalselt parima tulemuse saavutamiseks saad Sa liuguksi ja garderoobe omavahel kombineerida. Seeläbi on võimalik koju luua maitsekas ning funktsionaalne lahendus, mis teeb nii Sinu kui terve Su perekonna elu palju paremaks ja operatiivsemaks!
Ja lõpp-tulemusena võidavad kõik! Organiseeritud ja liigse mürata kodu loob head energiat ning kingib kõigile juurde väärtuslikku aega, et seda siis omakorda lähedastega ühiselt veeta.